۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ + راه حل

اگر شما هم با مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ برخورد کرده‌اید، بهتر است بدانید که اگر هر چه زود تر اقدام به برطرف کردن آن نکنید، ممکن است مشکلات دیگری از قبیل سوختن برد الکترونیکی برای دستگاه شما پیش بیاید.
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

آنچه در این مقاله میخوانید

چرا آب ماشین لباسشویی سامسونگ تخلیه نمیشود؟

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای هر ماشین لباسشویی از جمله لباسشویی‌های برند سامسونگ اتفاق بی‌افتد، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است؛ در واقع ممکن است این مشکل برای هر کسی که از این دستگاه استفاده میکند پیش بیاید، ولی اگر هم اکنون با این مشکل مواجه شدید بهتر است این مطلب را بخوانید تا ابتدا با راه حل تخلیه فوری آن آشنا شوید و سپس دلایل و علت‌های آن را با همدیگر برسی کنیم.

شماره تلفن نمایندگیخارج از ساعت کاری
۰۲۱-۶۵۵۷۹۸۱۹۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶

در تمامی ماشین لباسشویی‌های نسل جدید، یک محفظه مربع شکل در قسمت پایین سمت راست قرار دارد که به فیلتر ماشین لباسشویی معروف است؛ هنگامی که درب این محفظه را باز میکنید با یک اهرم پیچ شکل روبرو میشود که با باز کردن آن، آب آلوده‌ای که در دیگ ماشین لباسشویی باقی مانده است به سرعت تخلیه میشود. (توجه داشته باشید هنگامی که این پیچ را باز کنید مقدار زیادی آب از آن قسمت خارج میشود، پس لطفا یک ظرف در زیر این محفظه قرار دهید)

حالا که موفق به تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ خود شدید لازم است تا دلایل و علت‌های آن را بفهمید و سپس اگر مشکلتان قابل حل نبود، نسبت به برطرف کردن آن مشکل با یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی معتبر مانند فراتیک تماس بگیرید تا تمامی مشکل دستگاه‌تان همراه با ضمانت گارانتی 6 ماهه برطرف گردد.

دلایل تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین لباسشویی‌ها یک پمپ مکش وجود دارد که وظیفه اصلی آن تخلیه آب آلوده در هر مرحله از شستشو از دستگاه شماست، هنگامی که آب توسط این قطعه مکش و تخلیه میشود، قبل از رسیدن به پمپ باید از یک فیلتر عبور کند که گاهی اوقات این فیلتر دچار گرفتگی میشود.

وقتی که شما لباس‌ها را در لباسشویی قرار میدهید ممکن است قطعات و اشیاء‌ای در جیب‌های لباس باقی بماند که وقتی در مرحله شستشو و تخلیه آب قرار میگیرند، از لوله‌ها عبور کنند و به فیلتر برسند و در همانجا باعث گرفتگی و مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه آب شود.

شما به راحتی میتوانید محفظه مربع شکلی که در قسمت پایین سمت راست لباسشویی سامسونگ قرار دارد را باز کنید و آن را تمیز کنید تا از تمیز بودن فیلتر لباسشویی سامسونگ خود مطمعن شوید.

بروز مشکل در پمپ تخلیه آب لباسشویی

بالاتر در مورد وظیفه اصلی پمپ تخلیه آب با همدیگر صحبت کردیم و گفتیم که فیلتر پمپ باعث جلوگیری از ورود اشیاء خارجی به ماشین لباسشویی سامسونگ میشود، اما گاهی اوقات این اجناس مانند دستکال کاغذی، سوزن، سنجاق و یا …، ممکن است از فیلتر عبور کنند و به پمپ تخلیه برسند که در نهایت باعث خرابی پمپ تخلیه یا شکستن پروانه‌های آن میشوند.

در این صورت باید با یک مرکز معتبر یا نمایندگی سامسونگ در شهر خودتان مانند نمایندگی سامسونگ در شهریار تماس بگیرید و این مشکل را برای آنها بازگو کنید و یا از خدمات تعمیر لباسشویی در شهر‌های مختلف استان تهران و البرز برای مثال تعمیر ماشین لباسشویی در کرج یا تعمیر ماشین لباسشویی در پرند استفاده کنید.

مسدود شدن خروجی فاضلاب

همانطور که میدانید آبی که از ماشین لباسشویی تخلیه میشود، توسط یک شیلنگ به چاه فاضلاب راه پیدا میکنید که اگر این خروجی فاضلاب توسط رسوب، جرم و یا اشیاء خارجی بیگانه شده باشد ممکن است خروجی فاضلاب به کلی مسدود و بسته شود.

در این صورت اگر در میتوانید خروجی فاضلاب را به هر طریقی که شده باز کنید ولی اگر موفق به این کار نشدید، با یک مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ در کرج یا تهران تماس بگیرید.

تخلیه کردن فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ باعث تخلیه آب

قرار گرفتن نادرست لباس‌ها در لباسشویی

در این قسمت شاید برای شما هم سوال شده باشد که مگر قرار گرفتن نادرست لباس‌ها در لباسشویی هم میتواند برای ما مشکل ساز شود؟ بله، هنگامی که شما لباس‌های کوچک را در ماشین لباسشویی قرار میدهید ممکن است آنها در مدار تخلیه آب دستگاه قرار بگیرند و به سمت فیلتر پمپ تلخیه حرکت کنند.

پیشنهاد میکنم جوراب‌ها یا لباس‌های کوچک را به همدیگر گره بزنید تا منجر به مسدود شدن لوله‌های تخلیه آب در دستگاه نشوند.

مسدود شدن مسیر شیلنگ تخلیه آب

اکثر ما با وجود یک شیلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی سامسونگ خود آشنا هستیم، تقریبا اصلی‌ترین مسیری که آب از آن به فاضلاب راه پیدا میکنید همین شیلنگی است که در پشت دستگاه قرار گرفته که اگر رسوب یا جرم آن را مسدود کند، آب در ماشین لباسشویی سامسونگ باقی میماند و دیگر امکان تخلیه شدن وجود ندارد.

برای باز کردن شیلنگ تخلیه آب میتوانید از آب جوش یا گرم استفاده کنید اما ابتدا مطمعن شوید که مشکل از همین بخش است.

خرابی زبانه درب ماشین لباسشویی

گاهی اوقات هم ممکن است درب ماشین لباسشویی ناخود آگاه در یکی از مراحل شستشو باز شود و این کار موجب به اتمام رسیدن مراحل شستشو شود؛ در واقع باز شدن درب ماشین لباسشویی به هر دلیلی مانند خرابی زبانه در ماشین لباسشویی، میتواند باعث بروز مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شود.

برای تعمیر و یا عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ خود میتوانید از خدمات مجموعه فراتیک استفاده کنید و یا از مقاله علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی استفاده کنید.

خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

قطعه‌ای در تمامی ماشین لباسشویی‌ها وجود دارد که وظیفه آن کنترل سطح آب مصرفی در دستگاه را دارد؛ در واقع این قطعه از بروز مشکلاتی مانند پر شدن بیش از حد آب در لباسشویی جلوگیری میکند که اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید، ممکن است عملکرد آن به کلی مختل شود و دیگر توانایی تشخیص سطح آب در دستگاه را نداشته باشد.

برای تعمیر یا تعویض این قطعه باید از یک تعمیرکار متخصص قرار بگیرید زیرا این مشکل در اکثر لباسشویی‌ها پیش می‌آید؛ برای مثال این مشکل در علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آریستون، نقش بسزایی دارد.

عدم استفاده از مواد شوینده مناسب در ماشین لباسشویی سامسونگ

اختلال در عملکرد برد الکترونیکی برد لباسشویی سامسونگ

بار ها در مطالب خود در مورد برد الکترونیکی که یکی از مهمترین قطعات در لباسشویی سامسونگ است، گفتگو کرده‌ایم و به ارزش و قیمت آن اشاره کردیم؛ جالب است بدانید که اگر مشکلی برای برد الکترونیکی لباسشویی پیش بیاید، میتوانید باعث مختل شدن اکثر عملکرد‌های آن شود.

برای تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی ماشین لبابسشویی سامسونگ، پیشنهاد میکنم از یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی معتبر مانند فراتیک کمک بگیرید، زیرا این برد‌ها قیمت بسیار بالایی در دستگاه دارند که اگر مشکلی برای آنها پیش بیاید، لباسشویی ارزش واقعی خود را از دست میدهد.

آنچه با همدیگر یاد گرفتیم

در این مطلب به تمامی دلایل رایج و شایع تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ پرداختیم تا بتوانیم کمکی در برطرف کردن آن به شما کرده باشیم؛ امیدواریم تا به اینجا مطلب مشکل شما رفع شده باشد ولی اگر موفق به برطرف کردن آن نشدید، میتوانید از خدمات برتر مجموعه فراتیک با ضمانت گارانتی 6 ماهه خدمات استفاده کنید.

زمانی که موفق به رفع مشکل نشدید، پیشنهاد ما:

خدمات تخصصی و در محل فراتیک

تماس با ۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶ یا از طریق فرم درخواست

۱۰+ سال‌سابقه
۱۸۰ روز گارانتی

فراتیک یک مجموعه تخصصی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 10 سال سابقه درخشان است که موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده و برای تمامی خدمات خود ضمانت گارانتی 6 ماهه + فاکتور رسمی ارائه میکند به همین علت شما میتوانید با خیال راحت، تعمیر لباسشویی خود را به این مجموعه بسپارید.

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک