۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور + آموزش رفع مشکل

شاید هم اکنون که این مشکل برای شما پیش آمده با خطرات آن آشنا نباشید ولی باید بدانید که پیگیری نکردن این موضوع میتواند خطرات و خسارت‌های مالی و جانی برای شما به ارمغان بیاورد.
علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

آنچه در این مقاله میخوانید

دلیل خاموش شدن مشعل پکیج ایران رادیاتور چیست؟

آیا تا به حال با مشکلی به نام روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور مواجه شده‌اید؟ به احتمال زیاد هنگامی که این مطلب را از وبسایت فراتیک مطالعه میکنید، با این مشکل برخورد کرده‌اید یا تجربه مواجه شدن با این مشکل را در گذشته داشتید ولی وقتی مشعل پکیج خاموش شود و یا دیگر روشن نشود، ممکن است گاز در محیط خانه و پکیج پخش شود و اگر خوش شانس نباشیم، سنسور‌های تشخیص گاز آن را احساس نمیکنند و ممکن است خطرات جانی و مالی برای ما به ارمغان بیاورد.

همینطور ممکن است گاز در محیط پکیج پخش شود و سپس با یک جرقه از سوی یون‌، ناگهان یک صدای مهیب (انفجار) ایجاد شود؛ که در این صورت باید فاصله یون‌ها از مشعل را برسی کنید زیرا اگر فاصله یون‌ها از مشعل بیشتر از حد معمول خود باشد، این مشکل برای پکیج ما اید میشود؛ البته خرابی دیگر قطعات و ارور انداختن آن بر روی پکیج هم امکان ایجاد مشکل روشن نشدن مشعل پکیج بوتان را برای ما به وجود میاورد.

حالا در این مطلب قصد داریم تا به تمامی دلایل اصلی و فرعی این مشکل بپردازیم و راه حل هر یک از آنها را برایتان توضیح دهیم تا در صورت ممکن خودتان بتوانید آن را برسی و رفع کنید؛ اما در چنین مواقعی پیشنهاد ما استفاده از خدمات تخصصی مجموعه فراتیک همراه با ضمانت گارانتی 6 ماهه خدمات است زیرا پکیج دارای یک مدار بسیار پیچیده است که خرابی آن میتواند مشکلات و خسارت‌های دیگری را برای ما به وجود بیاد.

یون جرقه زن در پکیج ایران رادیاتور

اختلال در عملکرد یون جرقه زن

اکثر ما با مفهموم شمعک در آبگرمکن‌ها آشنا هستیم ولی به مرور زمان برای کاهش خطرات احتمالی در مدار پکیج و گاز گرفتگی، شمعک از پکیج‌های ایران رادیاتور حذف گردید و به جای آن یون جرقه زن یا الکترود را در دستگاه اضافه کردند؛ وظیفه اصلی یون جرقه زن ایجاد جرقه در هنگام باز شدن شیر گاز است تا در نهایت بتواند باعث روشن شدن مشعل دستگاه شود.

تصمیم گیری زمان عملکرد یون‌ها بر عهده برد الکترونیکی میباشد یعنی وقتی که برد الکترونیکی احساس کند زمان روشن شدن مشعل است، یک دستور به یون‌ها برای جرقه زدن ارسال خواهد کرد؛ بنابر این برسی و عیب یابی یون‌های جرقه زن، کار یک تعمیرکار متخصص و با تجربه است که در این صورت میتوانید از خدمات مجموعه فراتیک در استان تهران یا البرز مانند تعمیر پکیج در عظیمیه یا تعمیر پکیج در گوهردشت (اگر ساکن استان البرز هستید)، استفاده کنید.

قطع شدن جریان برق یا گاز در پکیج

اکثر مان میدانیم که مواد اولیه مورد نیاز برای عملکرد صحیح یک پکیج دیواری ایران رادیاتور، برق و گاز است زیرا اگر این دو در مدار پکیج وجود نداشته باشند، مشعل توانایی روشن شدن را به دلیل نبود گاز در پکیج ندارد و برد الکترونیکی نمیتواند دستوری به یون‌های جرقه زن برای ایجاد آتش در مشعل ارسال کند.

در ابتدا مطمعن شوید که شیر گاز در پکیج بسته نشده باشد، سپس جریان برق در برد الکترونیکی و مدار پکیج را برسی کنید؛ همچنین میتوانید محافظ پکیج را برسی کنید تا مشکل پیش آمده ناشی از خرابی محافظ برق نباشد.

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور یا روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF یکی از دلایل اصلی برای روشن نشدن مشعل در دستگاه است.

دلایل خاموش شدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

خرابی حسگر شعله (میله یون)

پیش‌تر گفتیم که ابتدا گاز به مشعل ارسال میشود و سپس برد الکترونیکی یک دستور به یون جرقه زن برای ایجاد جرقه و آتش ارسال میکند؛ اما وقتی که مشعل یا شعله روشن میشود، یک قطعه به نام میله یون یا حسگر شعله وظیفه ارسال وضعیت مشعل را به شعله دارد که اگر این قطعه با مشکلی در عملکرد خود مواجه شود، به احتمال زیاد شعله پایدار نخواهد ماند و سریعا خاموش خواهد شد.

میله یون یک قطعه بسیار حساس در مدار پکیج ایران رادیاتور است که وظیفه آن را به شما توضیح دادیم اما متاسفانه تعمیر یا تعویض این قطعه به دانش و تجربه بالایی در حوزه تعمیر پکیج ایران رادیاتور نیازمند است که اگر این تجربه را ندارید، پیشنهاد میکنم از خدمات مجموعه فراتیک در سراسر تهران یا نمایندگی ایران رادیاتور در پرند و نمایندگی ایران رادیاتور در شهر قدس استفاده کنید.

ایجاد مشکل در مدار برد الکترونیکی

برد الکترونیکی مهمترین و حساس ترین قطعه در ساختار یک پکیج است که اگر مشکلی برای هر یک از قسمت‌های آن پیش بیاید، ممکن است عملکرد دستگاه به کلی مختل شود و دیگر امکان گرم کردن آب مصرفی مورد نیاز ما از بین برود. اما مشکلاتی که در برد الکترونیکی به وجود می‌آید معمولا به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری است، برای مثال ممکن است بر اثر نوسان غیر عادی در برد، برخی از قطعات دچار سوختگی و از کار افتادگی شده باشند.

در این صورت اگر تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور خود را به یک مرکز متفرقه و بی‌تجربه بسپارید ممکن است با مشکلات دیگری در مدار دستگاه خود و یا تعویض برد پکیج با یک برد متفرقه مواجه شوید؛ اما اگر میخواهید تعمیرات برد پکیج خود را به یک مرکز معتبر و تخصصی + گارانتی 6 ماهه بسپارید، پیشنهاد ما مجموعه فراتیک است.

تنظیم نبودن ارتفاع یون جرقه زن تا مشعل

شاید برای‌تان عجیب باشد اما باید بدانید که اگر فاصله یون جرقه از مشعل بیش از حد مجاز خود باشد، ممکن است در زمان روشن شدن آتش، وقفه‌ای ایجاد شود و سنسور‌های تشخیص گاز به اشتباه پکیج را از کار بی‌اندازند.

خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور، علت روشن نشدن مشعل

چه مشکلاتی در خاموش شدن مشعل پکیج نقش دارند؟

مشکلات زیادی میتواند در خاموش شدن یا روشن نشدن پکیج ما نقش داشته باشند که در مقاله علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور مدل L24FF به تمامی آنها پرداخته‌ایم ولی شایان ذکر است که در این قسمت دوباره آنها را به شما بگوییم؛ مشکلاتی مانند خرابی سنسور NTC، افت فشار پکیج، خرابی پمپ و دیگر قطعات که باعث بروز ارور و از کار افتادن پکیج میشوند نیز جزء همین موارد است.

آنچه با همدیگر یاد گرفتیم

سعی کردیم تا در محتوای این مقاله به علت‌های روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور بپردازیم تا بتوانیم کمکی در رفع آن به شما کرده باشیم؛ امیدواریم تا به اینجای مطلب مشکلتان برطرف شده باشد ولی اگر موفق به برسی و رفع مشکل نشدید، کافیست از خدمات تعمیر پکیج در کرج یا تهران استفاده کنید.

زمانی که موفق به رفع مشکل نشدید، پیشنهاد ما:

خدمات تخصصی و در محل فراتیک

تماس با ۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶ یا از طریق فرم درخواست

۱۰+ سال‌سابقه
۱۸۰ روز گارانتی

فراتیک یک مجموعه تخصصی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی با بیش از یک دهه سابقه و تجربه است که تا به امروز موفق به جلب رضایت بسیاری از مشتریان خود با استفاده از خدمات با کیفیت، ضمامت گارانتی 6 ماهه و تامین قطعات اصل و اورجینال شده است.

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک