۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

علت لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما + راه حل

لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما یکی از معضلات بزرگی است که اگر به آن توجه نکنید، به احتمال زیاد مشکلات بسیار بیشتری برای دستگاه شما پیش خواهد آمد.
علت لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

آنچه در این مقاله میخوانید

چرا ماشین لباسشویی پاکشوما میلرزد؟

لرزش ماشین لباسشویی یکی از بد‌ترین تجربه‌های موجود در هنگام شستشو لباس با لباسشویی است که امکان دارد برای هر کسی پس از یک مدت طولانی پیش بیاید و دستگاه نیاز به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما پیدا کند. این لرزش بسیاری اوقات ممکن است منجر به جابجایی دستگاه و نابود شدن پایه‌های دستگاه شود، به همین خاطر اگر به این مشکل یعنی لرزش ماشین لباسشویی بی اهمیت باشیم، ممکن است مشکلات بسیار زیادی دیگری برای قطعات موجود در لباسشویی مانند کمک فنر‌ها و محفظه دیگ، پیش بیاید.

شماره تلفن نمایندگیخارج از ساعت کاری
۰۲۱-۶۵۵۷۹۸۱۹۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶

حالا فرض کنید لباس‌های آلوده‌ای دارید که نیاز به شستشو آن با ماشین لباسشویی پیدا کرده‌اید، در این لحظه ممکن است کسی در خانه در حال استراحت باشد و ماشین لباسشویی پاکشوما به علت لرزش و صدای زیاد، استراحت را بر آنها حرام کند. این صدا و لرزش معمولا در دور‌های تند لباسشویی یا هنگام خشک کردن لباس‌ها بیشتر خواهد شد که در مقاله علت لرزش ماشین لباسشویی موقع خشک کن، به دلایل رایج آن پرداختیم.

لرزش یا جابجایی ماشین لباسشویی اکثر اوقات میتواند به خاطر تراز نبودن پایه‌ها و یا شیب بیش از حد سطح زمین، خرابی کمک فنر‌ها، وجود پیچ ترنسفر در دستگاه و خرابی بلبرینگ مخزن باشد، البته دلایل زیاد دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت و راه حل هر یک را به شما توضیح خواهیم داد.

دلایل لرزش لباسشویی پاکشوما

تنظیم و تراز نبودن پایه‌های لباسشویی

اصلی‌ترین و ساده‌ترین دلیل برای لرزش و جابجای ماشین لباسشویی پاکشوما، تنظیم نبودن پایه‌ها آن است؛ در واقع هنگامی که دور موتور لباسشویی در برنامه خشک کن زیاد میشود، اگه پایه‌های دستگاه دچار ناترازی باشد، ماشین لباسشویی با لرزش و صدای مهیبی مواجه خواهد شد.

بنابر‌این به کمک یک تراز ماشین لباسشویی خود را از طریق پایه‌ها تنظیم کنید؛ همچنین توجه داشته باشید که اگر پایه‌ها بر روی رگه‌های موزاییک یا سرامیک قرار بگیرد، ممکن است این لرزش یا جابجایی در ماشین لباسشویی ما به وجود بیاید.

نامتعال سازی بار لباس‌ها در لباسشویی

اکثر ما هنگامی که میخواهیم از یک وسیله برقی مانند لباسشویی استفاده کنیم، ابتدا به سراغ دفترچه راهنمای استفاده از آن خواهیم رفت؛ به همین خاطر اگر دفترچه راهنمای لباسشویی پاکشوما را خوانده باشید، حتما متوجه حداقل و حداکثر بار لباس‌ها در لباسشویی شده‌اید.

در مقاله علت لرزش ماشین لباسشویی اسنوا به شما گفتیم که اگر بار لباس‌ها بسیار کمتر یا بسیار بیشتر از مقدار مورد نیاز در لباسشویی باشد، امکان لرزش دیگ و در نهایت کل دستگاه وجود خواهد داشت، پس به این منظور مقدار بار لباس‌ها را در لباسشویی رعایت کنید.

توجه به حداقل و حداکثر وزن ماشین لباسشویی پاکشوما

خشک یا خراب شدن کمک فنر‌های لباسشویی

بسیاری از ماشین لباسشویی‌های پیشرفته دارای 3 الی 4 کمک فنر هستند که وظیفه آنها مراقبت از لرزش به وجود آمده در محفظه دیگ خواهد بود؛ اگر این فنر‌ها در اساس کشی یا جابجای دچار لرزش بسیار زیادی قرار بگیرند، ممکن است به دلیل عملکرد بیش از حد دچار سفتی یا خرابی قرار بگیرند.

اگر عملکرد یک کمک فنر نسبت به یک فنر دیگر کمتر باشد، دیگ دچار لرزش بسیار زیادی خواهد شد که امکان ایجاد صدای زیاد به همراه جابجایی ماشین لباسشویی وجود خواهد شد. برای تعمیر این قطعه کافیست از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما و یا تعمیر لباسشویی در کرج یا تهران استفاده کنید.

خرابی فنر‌های محفظه دیگ

به جزء کمک فنر‌ها، دو فنر فلزی برای استفامت و نگه داری محفظه دیگ وجود دارد که وظیفه آن تحمل وزن دیگ است؛ همچنین احتمال خرابی این 2 فنر بسیار پایین است.

میتوانید با بازکردن درب بالای ماشین لباسشویی، این مشکل را برسی کنید و اگر نیاز به تعویض فنر‌ها داشتید، با یک شرکت معتبر در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

خرابی بلبرینگ مخزن ماشین لباسشویی

دیگ لباسشویی در هنگام چرخش، برای عدم جابجایی و لرزش دارای یک بلبرینگ در مرکز محفظه خود است؛ این قطعه هم مانند دیگ قطعات در طولانی مدت ممکن است دچار خرابی و فرسودگی شود که درنهایت مجبور به تعمیر یا تعویض آن هستیم.

تعمیر و تعویض این قیمت معمولا هزینه بسیار زیادی خواهد داشت، بنابر‌این میتوانید با استعلام قیمت از فراتیک، اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید.

فرسوده شدن تسمه‌های لباسشویی

بسیاری از لباسشویی‌های بوش و پاکشوما دارای چند تسمه در مدار خود هستند که وظیفه آن چرخش محفظه دیگ است، البته برخی دیگر از این ماشین لباسشویی‌ها تسمه ندارند و عملا دایرکت درایور یا گیربکسی هستند.

باز نکردن پیچ ترنسفر از پشت دستگاه

در بسیاری از لباسشویی‌ها 2 الی 4 پیچ ترنسفر یا جابجایی وجود دارد که وظیفه آنها جلوگیری از لرزش به وجود آمده در هنگام حمل و نقل است. در واقع این پیچ‌ها در هنگام جابجایی، از خرابی محفظه دیگ و تکان خوردن بیش از حد کمک فنر جلوگیری می‌کنند.

وظیفه باز کردن پیچ جابجایی نیز به عهده نصاب یا تعمیرکاری است که دستگاه شما را برای اولین بار نصب میکند.

خرابی دیگ ماشین لباسشویی؛ علت لرزش لباسشویی پاکشوما

ترک خوردن وزنه ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین لباسشویی‌ها یک وزنه بتنی وجود دارد که مانع از لرزش‌های کوچک میشود، این وزنه‌ها وظیفه تعادل سازی بار لباسشویی را به عهده دارند تا ار بروز مشکلاتی مانند لرزش و جابجایی جلوگیری کنند.

اگر این وزنه‌ها دچار ترک یا شکستگی بر روی مدار خود شوند، لباسشویی با لرزش بسیار زیاد‌تری به کار خود ادامه خواهد داد، این مشکل در نهایت باعث آسیب رسیدن به قطعات دیگری خواهد شد که در مطلب علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما توضیح دادیم.

خلاصه نهایی مطلب

در نهایت پیشنهاد میکنم اگر نیاز به خدمات تعمیر لرزش ماشین لباسشویی دارید، از خدمات مجموعه فراتیک یا نمایندگی با ضمانت گارانتی 6 ماهه استفاده کنید. البته اگر از برند‌های دیگر استفاده میکنید، کافیست نگاهی به مقالات وبسایت فراتیک یا مطالبی مانند علت لرزش ماشین لباسشویی بوش یا علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی، بی‌اندازید.

زمانی که موفق به رفع مشکل نشدید، پیشنهاد ما:

خدمات تخصصی و در محل فراتیک

تماس با ۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶ یا از طریق فرم درخواست

۱۰+ سال‌سابقه
۱۸۰ روز گارانتی

فراتیک یک مجموعه تخصصی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 10 سال سابقه درخشان است که تا به امروز موفق به دریافت بسیاری از نمایندگی‌های معتبر در سطح استان تهران و البرز شده است؛ همچنین شایان ذکر است که تمامی خدمات این مجموعه دارای ضمانت گارانتی 6 ماهه است.

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک