۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

10 دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی + راه حل

باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج در این دستگاه است و میتواند دلایل متفاوت بسیاری داشته باشد ، در این مطلب به طور کمال و تمام در مورد دلایل رایج + راه حل این مشکل صحبت کردیم.
10 دلیل باز نشدن ماشین لباسشویی

آنچه در این مقاله میخوانید

دلایل و علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی‌های مدرن ، زمانی که لباس‌ها را در ماشین لباسشویی قرار میدهید و دکمه استارت (start) را میزنید ، قبل از شروع شستشو لباس‌ها قفل کودک یا (child lock) ماشین لباسشویی به طور خودکار فعال میشود و همین امر باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی میشود و تا اینکه مراحل شستشو تمام نشود ، امکان باز شدن درب دستگاه وجود ندارد.

در صورتی که درب ماشین لباسشویی‌تان باز نمیشود ، متوانید دلایل و راه حل‌هایی که در ادامه ارائه میشود را امتحان کنید . در صورتی که دستگاه با مشکل جدی روبرو نشده باشد ، خودتان میتوانید آن را حل کنید ولی اگر مشکل عمیق باشد نیاز است تا از یک تعمیرکار متخصص تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

1. زنگ زدن یا خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی

شاید با کلمه لولای درب آشنا باشید وظیفه لولای ماشین لباسشویی ، جابجایی درب ماشین لباسشویی به صورت افقی میباشد.

لولای دستگاه معمولا از جنس پلاستیک یا فلزی و در سمت راست یا چپ دستگاه قرار دارد. خراب شدن لولای ماشین لباسشویی میتواند دلایل زیادی داشته باشد ، معمولا خرابی این قطعه به خاطر فرسودگی در اثر زمان و یا زنگ زدگی به خاطر برخورد آن با آب باشد.

راه حل : لولای درب را چک کنید ، اگر شکسته یا فرسوده شده نیاز است تا آن را تعویض کنید. پیچ‌های لولا را چک کنید و اگر نیاز بود آن‌ها را با یک پیچ گوشتی سفت کنید.

2. خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

خراب شدن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یک قطعه در درب دستگاه میباشد که وظیفه آن قفل کردن و جلوگیری از باز شدن درب ماشین لباسشویی است.

همچنین اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را قفل نکند ، دستگاه شروع به شستشو لباس‌ها نمیکند.

راه حل : اگر لباس‌ها در ماشین لباسشویی گیر کرده و دستگاه قفل شده است از ضامن دستی درب استفاده کنید ، این ضامن معمولا در نزدیکی درب و یا در محل شوینده‌های ماشین لباسشویی میباشد. لباس‌ها را خارج کنید و سپس با یک نکنسین ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

3. تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی (عدم اتمام مراحل شستشو)

اگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نشده به احتمال زیاد مراحل شستشو لباس در ماشین لباسشویی به اتمام نرسیده و باید صبر کنید تا شستشو به اتمام برسد.

ولی اگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود مقاله زیر را بخوانید و یا یه یک تعمیرکار ماشین لباسشویی خبر بدهید.

راه حل : ابتدا مطمعن شوید کار ماشین لباسشویی تمام شده ، چون بعد از اتمام مراحل شستشو درب ماشین لباسشویی به طور خودکار باز خواهد شد.

4. شکستن دستگیره درب ماشین لباسشویی

100 درصد همه شما میدانید که دستگیره درب ماشین لباسشویی چیست و وظیفه آن در دستگاه چه میباشد ، پس مطمعن شوید که درب و دستگیره سالم است زیرا یکی از دلایل باز نشده درب ماشین لباسشویی میتواند همین باشد.

راه حل : همانطور که گفتیم خراب شدن دستگیره دستگاه میتواند یکی از دلایل این مشکل باشد ولی راه حل آن باید توسط یک تکنسین متخصص این کار انجام شود ، پیشنهاد ما در تمامی موارد فراتیک است.

5. خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و باز نشدن درب دستگاه

برد ماشین لباسشویی مانند مغز انسان در این دستگاه میباشد و در صورت خرابی ممکن است اکثر قطعات ماشین لباسشویی دچار مشکل شوند.

راه حل : برد الکترونیکی ماشین لباسشویی یک قطعه مهم و گران قیمت است و در صورت خرابی ، حتما باید توسط یک تعمیرکار متخصص تعمیر شود.

6. فعال شدن قفل حرارتی بر اثر گرما زیاد

دستگاه بر اثر گرما تولید شده زیاد قفل میشود و این کار وظیفه قفل حرارتی ماشین لباسشویی میباشد ، به طور کلی زمانی که ماشین لباسشویی داغ است قفل فعال شده و مانع از بازکردن دستگاه میشود.

راه حل : دستگاه خود را برای 10 تا 15 دقیقه خاموش کنید تا خنک شود ، بعد از خنک شدن دستگاه درب ماشین لباسشویی به طور خودکار باز خواهد شد.

7. بسته شدن درب ماشین لباسشویی به دلیل فعال بودفعال شدن قفل کودک و بسته شدن درب ماشین لباسشویی قفل کودک

 

قفل کودک همانطور که از اسمش پیداست وظیفه قفل کردن دستگاه در برابر اطفال و اتفاقات غیره میباشد ، لطفا قبل از هرکار مطمعن شوید که قفل کودک فعال نیست.

راه حل : غیر فعال کردن قفل کودک در هر ماشین لباسشویی متفاوت میباشد لطفا دفترچه راهنما دستگاه را مطالعه کنید.

8. گرمای بیش از حد ماشین لباسشویی

گرمای بیش از حد دستگاه میتواند آسیب‌های زیادی به قطعات ماشین لباسشویی وارد کند ، دستگاه را با وقفه استفاده کنید و مطمعن شوید که خستگی خود را در آورده است.

راه حل : بعد از هر بار استفاده کردن از ماشین لباسشویی به آن کمی استراحت بدهید ولی اگر مشکل رفع نشد حتما با یک تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

9. گیر کردن لباس‌های کوچک در بین درب ماشین لباسشویی

بعضی از لباس‌ها کوچک مانند جوراب و لباس زیر میتواند در بین محفظه و درب ماشین لباسشویی گیر کند و همین امر باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی شود.

راه حل : کمی درب را باز کنید و با یک جسم خارجی لباس‌های کوچک را کنار بزنید تا درب ماشین لباسشویی باز شود.

10. باقی ماندن آب در آبکش ماشین لباسشویی

خرابی آبکش ماشین لباسشویی و عدم بسته شدن درب دستگاه

اگر هیدروستات ماشین لباسشویی دچار مشکلی شود آب در آن باقی میماند و تخلیه نمیشود و بخاطر همین دستگاه فکر میکند که مراحل شستشو به اتمام نرسیده است.

راه حل : خرابی این قسمت میتواند دلایل متفاوت زیادی داشته باشد و تعمیر آن حتما باید توسط یک نیروی متخصص این کار انجام شود زیرا انجام کار‌های خود سرانه میتواند باعث خسارت‌های جبران ناپذیری شود.

خلاصه‌ای از آنچه که گفتیم

در این مطلب به طور کلی به 10 دلیل رایج از باز نشدن درب ماشین لباسشویی پرداختیم و راه حل‌هایی که از تجارب ما بود را به شما آموختیم. امیدواریم که مشکل شما حل شده باشد ولی پیشنهاد میکنیم اگر مشکلتان حل نشده ، این کار را به یک نیروی متخصص که تعمیرات ماشین لباسشویی انجام میدهد بسپارید

تعمیر لباسشویی نیاز به یک نیروی متخصص و با تجربه دارد زیرا تعمیر نادرست دستگاه میتواند خسارت های جبران ناپذیری را وارد کند در صورت مشکل در عملکرد دستگاه میتوانید با شماره 09190335926 تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل خود را با گارانتی 6 ماهه خدمات و ارائه فاکتور رسمی با فراتیک حل کنید.

 

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک