۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور؛ راه حل

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور مهمترین مشکل در پکیج‌هاست؛ این مشکل هیچ ربطی به برند پکیج ندارید ولی ما اکثر دلایل این مشکل را به شما توضیح دادیم تا از اختلال اصلی پکیج خود با خبر شوید و سپس اگر نیاز به تعمیر داشت با یک مجموعه معتبر تماس بگیرید.
علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

آنچه در این مقاله میخوانید

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری ایران رادیاتور

خرابی پکیج یکی از بدترین مشکلاتی است که هر خانواده میتواند آن را تجربه کند، پکیج ایران رادیاتور هم مانند بقیه برند‌های پکیج درگیر خرابی و مشکل میشود که گاهی اوقات با سرویس سالانه پکیج میتوانیم جلوی این مشکلات را بگیریم.

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور از مشکلات پر تکراری است که گریبان گیر اکثر مصرف کنندگان برند ایران رادیاتور شده در ادامه ما لیست علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را برای شما به نمایش گذاشته‌ایم و سپس توضیحات کاملی در مورد آن ارائه کرده‌ایم؛ همچنین راهکار‌های جلوگیری از این مشکل هم در پایین مطلب به اشتراک گذاشته شده است.

 • 1.کم بودن فشار آب
 • 2.قطع شدن جریان برق
 • 3.کم بودن فشار گاز
 • 4.وجود هوا در لوله‌های پکیج
 • 5.وجود رسوب در لوله و مبدل
 • 6.خرابی پمپ
 • 7.داغ شدن بیش از حد پکیج
 • 8.خرابی الکترود (فندک) مشعل
 • 9.خرابی برد الکترونیکی
 • 10.خرابی شمعک
 • 11.خرابی سنسور NTC
 • 12.انسداد دودکش پکیج
 • 13.خرابی مشعل
 • 14.نشتی شیر احتراق

سفارش تعمیر خود را در کمتر از 60 ثانیه ثبت کنید

اگر دستگاه شما به هر دلیل دچار مشکل شده و عملکرد آن دچار اختلال شده است میتوانید از طریق فرم درخواست تعمیر ، درخواست خود را ثبت کنید یا تلفنی با ما تماس بگیرید

سفارش خود را در کمتر از 60 ثانیه ثبت کنید

برای تعمیر فوری و در محل دستگاه‌تان از طریق فرم درخواست تعمیر یا تماس تلفنی با ما اقدام کنید

این اکثر مورادی بود که بر اساس تجربه تعمیرکار‌های ما در مجموعه فراتیک که یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی در سطح ایران است که خدمات تعمیر و سرویس نمایندگی ایران رادیاتور را انجام میدهد و اگر نیاز به تعمیر پکیج ایران رادیاتور داشتید میتوانید از مقاله‌های نمایندگی ایران رادیاتور در شهریار یا نمایندگی ایران رادیاتور در کرج را مطالعه کنید.

چرا پکیج ایران رادیاتور خاموش میشود؟

چرا پکیج ایران رادیاتور خاموش میشود؟

در این قسمت به ترتیب 14 علت خاموش شدن یا روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را شرح میدهیم؛ اکثر ابهامات شما در همین بخش برطرف میشود و به احتمال زیاد علت خرابی پکیج ایران رادیاتور خود را بفهمید.

کم بودن فشار آب پکیج ایران رادیاتور

اولین و شایع ترین دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور کم بودن فشار آب است، وقتی فشار آب از 0.6 بار کمتر باشد ممکن است پکیج روشن نشود و حتی اگر روشن شود پس از مدت کمی که آب مخزن خالی شود؛ پکیج خاموش و از کار بی‌افتد.

قطع شدن برق پکیج ایران رادیاتور

همه ما میدانیم که پکیج با آبگرمکن فرق می‌کند و وظیفه پکیج بیشتر از وظیفه آبگرمکن است، پکیج برای روشن کردن مشعل یک فندک برقی دارد که به کمک برق کار میکند ولی قطعات اصلی دیگری هم باید توسط برق پشتیبانی شوند که مهمترین آنها برد الکترونیکی است.

کاهش فشار گاز پکیج ایران رادیاتور

قطعا فشار گاز از دلایل اصلی روشن بودن پکیج و داغ شدن آب است، توضیح اینکه وظیفه گاز در پکیج چیست واقعا ساده است؛ گاز سوخت اصلی پکیج برای گرم کردن آب است و اگر فشار آن کم شود پکیج دچار خاموش و روشن شدن مدام میشود.

زمانی که موفق به رفع مشکل نشدید، پیشنهاد ما:

خدمات تخصصی و در محل فراتیک

تماس با ۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶ یا از طریق فرم درخواست

۱۰+ سال‌سابقه
۱۸۰ روز گارانتی

وجود هوا در مدار پکیج ایران رادیاتور

معمولا هر 2 سال یا 1 سال باید پکیج هواگیری شود شاید هواگیری شوفاژ یا رادیاتور بسیار زیاد به گوش‌تان خورده باشد، درسته پکیج هم باید هر چند وقت یکبار هواگیری شود تا از بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن پکیج جلوگیری شود. در مطلب علت صدای پکیج بوتان هوا گیری پکیج را به شما آموزش داده‌ایم.

وجود رسوب در مبدل و لوله‌های پکیج ایران رادیاتور

از دیگر دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور رسوب گیری و مسدود شدن مبدل و لوله‌های آن است، ممکن است با وجود رسوب پکیج باز هم روشن شود ولی به صورت مکرر خاموش و روشن میشود. رسوب گیری از دلایل اصلی کم بودن فشار آب نیز است.

خرابی الکترود مشعل پکیج ایران رادیاتور

الکترود پکیج ایران رادیاتور

الکترود همان فندک برقی پکیج است که اگر به درستی کار نکند نمیتواند مشعل یا شمعک را روشن کند؛ و اگر مشعل روشن نشود عملا پکیج هیچ عملی را انجام نمیدهد تا آب را گرم کند.

خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور

خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور هم میتواند از دلایلی باشد که پکیج روشن نشود یا فشار آب بسیار کمی داشته باشد.

داغ شدن بیش از حد پکیج ایران رادیاتور

پکیج هم مانند اکثر کامپیوتر‌ها و لپ تاپ‌ها زمانی که داغ میشود باید خاموش شود، زیرا اگر پکیج خاموش نشود ممکن است به قطعات دیگر آسیب وارد شود. داغ شدن بیش از حد هم دلایل خود را دارد ولی اصلی ترین مورد آن خرابی فن‌ها و دودکش است.

خرابی سنسور NTC پکیج ایران رادیاتور

خرابی قطعه‌ای به نام سنسور NTC از دلایل ریزی است که میتواند برای پکیج مشکل ساز شود و اگر به درستی تعمیر نشود باعث سوراخ شدن مبدل و لوله‌های پکیج ما شود، وظیفه این قطعه ارسال دستور به برد برای زمانیست که دما تغییر میکند.

خرابی مشعل و دودکش پکیج ایران رادیاتور

هنگامی که مشعل دچار خرابی شود پکیج هیچ راهکاری برای گرم کردن پکیج ندارد زیرا مشعل است که گرمای خود را به مبدل انتقال میدهد تا آب داغ شود؛ در پکیج‌های امروزی وقتی دودکش مسدود شود و گاز‌های پسماند راه خروجی نداشته باشند پکیج توسط برد از کار می‌افتد.

خرابی برد الکتریکی پکیج ایران رادیاتور

برد پکیج ایران رادیاتور

تمامی فرمان‌ها در پکیج ایران رادیاتور از برد الکتریکی گرفته میشود؛ فرض کنید پکیج میخواهد روشن شود و باید یک دستور به فندک ارسال کند تا با یک جرقه مشعل را روشن کند و …؛ وقتی برد دچار اختلال عملکرد شود تمامی قطعات دچار مشکل و خرابی میشود و پروسه گرم شدن آب از بین خواهد رفت.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

در نکات بالا به صورت کامل به موارد اصلی که مسبب این اتفاق هستند اشاره کردیم و توضیح کاملی در مورد آن به شما عزیزان ارائه کردیم؛ امیدواریم که برایتان مفید واقع شود.

خاموش شدن ناگهانی پکیج ایران رادیاتور

این مورد از خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور هم دلایل متعددی دارد که برای مثال خرابی سنسور NTC برای زمانی که پکیج بسیار داغ شده یا خرابی دودکش که منجر به ارسال سریع درخواست خاموش شدن به پکیج میشود. در مقاله نمایندگی ایران رادیاتور در فردیس هم اشاره کوچکی به این موضوع شده که میتواند از آن استفاده کنید.

خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور

در این مورد کم بودن فشار آب یا کم بودن فشار گاز بسیار شایع است زیرا وقتی مواد اولیه کمی به پکیج ارسال شود؛ پکیج خاموش میشود و سپس با تامین مجدد روشن خواهد شد.

علت خاموش و روشن شدن مکرر پکیج ایران رادیاتور

این مشکل در پکیج ایران رادیاتور بسیار زیاد به مورد بالا شبیه است، از دیگر دلایل این مشکل میتواند بخاطر وجود رسوب زیاد در پکیج باشد وقتی رسوب مبدل و لوله‌ها را مسدود کند آب کمی به پکیج ارسال میشود و همین مورد باعث روشن و خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور میشود؛ سرویس سالانه را جدی بگیرید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید و آسیب مالی کمتری به شما وارد شود.

سخن آخر

تمامی دلایل و علت‌های روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را برایتان بازگو کردیم و در مورد هر علت آن با هم گفتگو کردیم؛ اگر نیاز به هرگونه سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود داشتید با مجموعه فراتیک تماس بگیرید تا مشکلتان در کمترین زمان ممکن + ضمانت گارانتی 6 ماهه برطرف گردد.

فراتیک یک مجموعه تخصصی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی است که با بیش از 10 سال سابقه درخشان در خدمت رسانی به مردم عزیز ایران، توانسته مشتریان خود را در بالاترین سطح رضایت باقی نگه دارد کافیست با شماره 09190335926 تماس بگیرید یا از طریق فرم درخواست تعمیر، درخواست خود را ثبت کنید.

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک