۰۹۱۹-۰۳۳۵۹۲۶

علت سرد گرم شدن آب پکیج بوتان + راه حل

اگر شما هم دچار مشکل سرد گرم شدن پکیج بوتان شدید و وقت زیادی در حمام برای انتظار از گرم شدن آب صرف کردید، نیاز است تا این مقاله را بخوانید. با خواندن این مطلب میتوانید بسیاری از مشکلات خود را حل کنید و یا با دلایل آن آشنا شوید.
علت سرد و گرم شدن پکیج بوتان

آنچه در این مقاله میخوانید

علت سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج بوتان

سرد و گرم شدن از مشکلاتی است که گریبان گیر هر شخصی میشود و به احتمال زیاد همه ما حداقل یکبار آن را تجربه کرده‌ایم. این مشکل معمولا گاهی اوقات برای پکیج پیش می‌آید ولی سرد گرم شدن بیش از حد آب پکیج بوتان دلایل و علت‌هایی دارد که در این مقاله سعی کردیم آنها را دور هم گرد کنیم و یک محتوای نهایی به شما ارائه کنیم.

برای مثال چند وقت پیش در حمام بودم که ناگهان آب سرد شد، بعد از چند دقیقه صبر کردن دوباره آب گرم شد ولی 30 ثانیه بعد دوباره آب سرد شد که مجبور شدم حمام را نیمه کاره رها کنم. وقتی از حمام خارج شدم متوجه شدم 40 دقیقه از حضور من در حمام میگذشت که کلی وقت و آب هدر کرده بودم.

اصلی ترین علت و دلیل سرد گرم شدن آب مصرفی پکیج بوتان، کم و زیاد شدن فشار آب و ناپایدار بودن فشار آن است. گاهی اوقات هم ممکن است مشکل از پکیج نباشد و فقط به خاطر نا‌مناسب بودن فشار آب و خرابی پمپ آب ساختمان این مشکل پدیدار شود.

خرابی قطعات احتراق پکیج بوتان

فشار نامناسب آب ساختمان؛ علت سرد گرم شدن آب پکیج بوتان

شایع ترین و اصلی ترین علتی که میتوانیم برای سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج بوتان در نظر بگیریم، فشار نامناسب آب ساختمان است.

این فشار نامناسب میتواند دلایل متعددی داشته باشد که هر کدام از آنها توضیحات طولانی دارد، برای مثال اگر پمپ ساختمان مشکل یا نوسانی داشته باشد، ممکن است باعث به وجود آمدن سرد و گرم شدن آبگرمکن بوتان شود.

پکیج بوتان قطعاتی دارد که وقتی آب کافی در پکیج وجود نداشته باشد، سریعا خاموش میشود و از کار می‌افتد؛ پس فشار مناسب آب نقش بسیار مهمی در عملکرد پکیج بوتان برای گرم کردن آب مصرفی آن دارد.

لوله کشی نا‌مناسب پکیج دیواری بوتان

اگر این بسیار زیاد برایتان اتفاق می‌افتد ولی حتی با حضور تعمیرکار متخصص قادر به رفع آن نشدید، لوله‌های ورودی و خروجی به پکیج خود را برسی کنید.

معمولا برسی این لوله‌ها ابتدای نصب باید توسط خود نصاب نمایندگی پکیج بوتان در کرج و تهران انجام شود، لوله‌های ورودی به پکیج اگر سایز کوچکی داشته باشند در مواقعی که پکیج باید آب زیادی را گرم کند (برای مثال وقتی که یک نفر در حمام است و شوفاژ‌ها، رادیاتور‌ها هم در حال کار هستند)، پکیج آب گرم کم می‌آورد و باعث میشود فردی که در حمام است اذیت شود.

اگر فقط آب در حمام این مشکل را دارد، حتما لوله‌های خروجی و متصل به دوش حمام را نیز چک کنید تا سایز مطلوبی داشته باشند، همچنین جرم و رسوب گرفتن لوله را نیز در این امر بسیار مهم است.

جرم گرفتن مبدل اصلی و ثانویه پکیج بوتان

رسوب و جرم گیری پکیج از معضلاتی است که برای هر پکیج فارق از هر برندی ممکن است پیش بی‌آید، تاثیر رسوب گرفتن پکیج در سرد و گرم شدن آب بسیار مهم است.

وقتی مبدل پکیج دچار رسوب و جرم شود، فشار آب ورودی و خروجی به پکیج کاهش پیدا میکند و در نهایت باعث خاموش شدن پکیج میشود، زیرا طبق چیزی که گفتیم، قطعاتی در پکیج وجود دارند که در صورت کاهش فشار آب دستور خاموش شدن پکیج را به برد ارسال میکنند تا از خرابی دیگر قطعات مانند پمپ جلوگیری کنند.

سرویس سالانه از راهکار‌هایی است که باعث جلوگیری از خراب شدن و جرم گرفتن پکیج بوتان میشود، پس اگر مدت زیادی از سرویس پکیج بوتان شما گذشته و ساکن هر یک از شهر‌های تهران و کرج هستید، (برای مثال شهریار) از خدمات نمایندگی بوتان در شهریار یا تعمیر پکیج در شهریار توسط فراتیک استفاده کنید

علت سرد شدن آب پکیج بوتان

خرابی قطعات احتراق در پکیج بوتان

قطعاتی در پکیج وجود دارند که به قطعات احتراق معروف هستند، وظیفه این قطعات سوزاندن گاز و گرم کردن آب مصرفی پکیج است.

هر فرد دانایی میداند که اگر قطعات احتراق در عملکرد خود به مشکل بخورند و حتی 2 ثانیه کار نکنند باعث سرد گرم شدن آب خروجی پکیج بوتان میشود، برای مثال اگر مشعل یا فندک پکیج خراب شده باشد و موفق به روشن کردن آتش در پکیج نکنند، در نهایت منجر به داغ نشدن مبدل میشود.

برسی و عیب یابی قطعات احتراق در پکیج بوتان نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارد که با دقت آن را چک کند و صحت درستی آن اطمینان پیدا کند زیرا این قطعات در صورت خرابی میتواند خطرات جانی برای انسان ایجاد کنند، اگر ساکن استان البرز هستید میتوانید از طریق مقاله نمایندگی بوتان در فردیس یا تعمیر پکیج در کرج اقدام کنید و یا مستقیم با فراتیک تماس بگیرید.

خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر پکیج بوتان

فلوسوئیچ یک قطعه در پکیج است که وظیفه ارسال خبر به برد در هنگام باز شدن شیر آب گرم را دارد، وقتی این قطعه به پکیج خبر را ارسال میکند، برد یک دستور به قطعات برای روشن شدن ارسال میکند و بدین ترتیب آب پکیج گرم میشود.

فلومتر هم مانند فلوسوئیچ عمل میکند ولی تفاوت این قطعه این است که به جز خبر دادن به برد، حد نسبی درخواست آب را نیز اندازه گیری میکند.

اگر مواقعی که در حمام هستید و میخواهید آب گرم را با سرد مخلوط کنید که ناگهان آب سرد میشود، دلیل آن خرابی این 2 قطعه است.

برای تعمیر و تعویض این قطعه نیاز است تا به یک نمایندگی معتبر در شهر‌تان خبر دهید، فراتیک یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی است که نمایندگی بوتان را در بسیاری از شهر‌ها اخذ کرده است برای مثال: نمایندگی بوتان در اندیشه و یا … .

هوا گرفتن پکیج بوتان؛ دلیل سرد گرم آب پکیج بوتان

هوا گرفتن پکیج بوتان از محدود دلایلی است که میتواند بر تمامی وظایف و قطعات یک پکیج تاثیر بگذارد، اگر پکیج شما دچار هوا گرفتگی شده باشد شاید آب اصلا گرم نشود و یا این مشکل برایش پیش بی‌آید.

آموزش هواگیری پکیج بوتان را در علت صدای زیاد پکیج بوتان برای شما توضیح داده‌ایم تا مشکل خود را به راحتی رفع کنید.

اختلال در عملکرد سنسور آب گرم (NTC)

سنسور آب گرم یا سنسور NTC وظیفه برسی کردن دمای آب گرم را دارند تا اگر آب یا دمای پکیج بسیار بالا رفت، یک اخطار به برد ارسال کنند تا پکیج خاموش شود.

اگر این قطعه دچار اختلال و یا مشکلی در عملکرد خود شود، در نهایت منجرب به خاموش شدن پکیج و سرد شدن آب مصرفی آبگرمکن بوتان میشود.

برای تعمیر این قطعه می‌بایست با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی معتبر مانند فراتیک تماس بگیرید تا برای تمامی خدماتشان ضمانت گارانتی ارائه کنند.

لوله کشی مناسب پکیج بوتان

خرابی برد الکترونیکی پکیج بوتان؛ علت سرد شدن آب

همانطور که میدانید برد و موتور پکیج بوتان از مهمترین و با ارزش‌ترین اجزای این دستگاه است، برد تمامی دستورات برای راه اندازی پکیج را به قطعات ارسال میکند و در این میان اگر یکی از این دستورات ارسال نشود، عملکرد پکیج مختل شده و ممکن است مشکلاتی زیادی برای دستگاه ایجاد شود.

تعمیر و تعویض برد پکیج بسیار و بسیار مهم است و اگر آن را به یک شخص یا مرکز متفرقه بسپارید ممکن است آسیب‌های مالی زیاد به شما وارد شود. پیشنهاد ما در اینطور مواقع فراتیک است زیرا فراتیک یک مرکز معتبر در حوزه تعمیرات لوازم خانگی و پکیج است؛ این مرکز با بیش از یک دهه تجربه و سابقه درخشان توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند و برای تمامی خدمات خود ضمانت گارانتی 6 ماهه ارائه کند.

علت سرد شدن آب پکیج بوتان

دلایل مهم این مشکل را در بالا برایتان فراهم کردیم ولی مهمترین علت آن میتواند از خرابی یا نوسان پمپ ساختمان باشد، همچنین جرم گرفتن مبدل و ضعیف شدن پمپ مکش آب پکیج بوتان نیز در این مشکل تاثیر بسزایی دارند.

زمانی که موفق به رفع مشکل نشدید، پیشنهاد ما:

خدمات تخصصی و در محل فراتیک

تماس با ۰۹۱۹۰۳۳۵۹۲۶ یا از طریق فرم درخواست

۱۰+ سال‌سابقه
۱۸۰ روز گارانتی

در مواقعی نیز میتواند این مشکل از پرشر فن آبگرمکن بوتان باشد تا آب مصرفی آبگرمکن دیواری بوتان سرد شود.

آنچه فرا گرفتیم

در این مطلب در مورد تمامی دلایل شایع سرد شدن آب مصرفی پکیج بوتان گفتگو کردیم و به راه حل‌های آن پرداختیم؛ اما اگر تا به اینجای کار مشکلتان رفع نشده و مدام دچار سرد شدن آب پکیج بوتان خود میشوید، با شماره (09190335926) که متعلق به مرکز تعمیرات لوازم خانگی فراتیک است تماس بگیرید تا مشکلتان با ضمانت گارانتی 6 ماهه خدمات برطرف شود.

4.5/5
مقالات مرتبط
نظر شما درباره این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنر فراتیک